maj 252014
 

Według polskiego prawa każdy pracodawca i każdy pracownik musi cyklicznie odbywać szkolenia BHP (Bezpieczeństwa i Higieny Pracy). O tym jak często należy w firmie przeprowadzać szkolenia BHP oraz to jakiego typu muszą być to szkolenia głównie zależy od specyfiki wykonywanej pracy.

Niemal każda firma co jakiś czas staje przed dylematem wyboru firmy lub osoby, która przeprowadza w danym przedsiębiorstwie szkolenia BHP. Konkurencja na rynku szkoleń BHP jest olbrzymia. Wystarczy powiedzieć, że na frazę wyszukiwania „szkolenia bhp” wyszukiwarka Google „wyrzuca” ponad półtora miliona wyników, na hasło „szkolenia bhp warszawa” mamy aż 740 tysięcy wyników. Nawet na frazę lokalną z niewielkiego przecież Radomia – „szkolenia bhp radom” Google daje ponad 270 tysięcy wyników wyszukiwania.

Czym powinny się kierować firmy w wyborze odpowiedniego wykonawcy do prowadzenie szkoleń BHP? Głównymi aspektami w wyborze konkretnej usługi szkolenia BHP powinny być:

  • cena szkoleń BHP – cena – zwłaszcza w czasach recesji – jest jednym z najważniejszych czynników na jaką zwracają uwagę firmy. Z tym, że należy podkreślić iż cena nie powinna być jedynym kryterium decydującym o wyborze usługi szkoleń BHP
  • wiedza i doświadczenie osób prowadzących szkolenia BHP. Nie chodzi tu o samo doświadczenie firmy szkoleniowej – bo w firmach pracują ludzie z różnym doświadczeniem zawodowym. Ważne powinno być to kto konkretnie będzie przeprowadzał szkolenie, czy osoba, która w naszej firmie będzie prowadziła zajęcia szkoleniowe ma odpowiednie kwalifikacje zawodowe, wiedzę i doświadczenie oraz czy potrafi w sposób ciekawy i zrozumiały swoją wiedzą dzielić się z innymi
  • czas i miejsce prowadzenia szkolenia – elastyczność co do terminu, czasu trwania szkolenia i miejsca szkolenia jest dla wielu firm ważnym kryterium w wyborze usług szkoleń BHP.

Przeprowadzanie w firmach cyklicznych szkoleń BHP jest wymagane polskim prawem. Warto jednak postarać się, żeby szkolenia BHP nie były jedynie przykrą koniecznością w firmie. Szkolenia BHP mogą dać pracownikom i pracodawcom realną wiedzę i umiejętności, które rzeczywiście przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa pracy, zmniejszą ryzyko wykonywania pracy i pozwolą uniknąć wielu zagrożeń. Dlatego warto powierzyć szkolenia BHP w firmie osobom o sporym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach.

Wszystkie firmy, które szukają wykonawcy szkoleń BHP zachęcamy do kontaktu z nami. Przeprowadzamy:
  • szkolenia BHP w Radomiu
  • szkolenia BHP w Warszawie
  • posiadamy konkurencyjne ceny szkoleń BHP
  • posiadamy odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe.

Zachęcamy do kontaktu firmy z Warszawy, Radomia i okolic.

BHP-Service.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone

Strony internetowe Mława - Olsztyn